SCX114-500
Part No
SCX114-500
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD
Current Rating - Parallel :
700 mA
Current Rating - Series :
350 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
316mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
1.263Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel :
50 µH
Inductance - Connected In Series :
202.07 µH
Tolerance :
±20%
Datasheets
SCX114-500
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD