HCTI-15-18.0
Part No
HCTI-15-18.0
Description
FIXED IND 15UH 18A 6 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
18 A
DC Resistance (DCR) :
6mOhm Max
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
±15%