WL05JT39N
Part No
WL05JT39N
Description
FIXED IND 39NH 500MA 290MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
290mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Inductance :
39 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Tolerance :
±5%