WL05JT8N2
Part No
WL05JT8N2
Manufacturer
Viking Tech
Description
FIXED IND 8.2NH 600MA 120MOHM SM
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Inductance :
8.2 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 1GHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0805
Tolerance :
±5%