FSLU2520-R27KP2
Part No
FSLU2520-R27KP2
Manufacturer
Toko America Inc.
Description
FIXED IND 270NH 420MA 380MOHM SM
Manufacturer :
Toko America Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
420 mA
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
425MHz
Inductance :
270 nH
Inductance Frequency - Test :
25.2 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±10%