CIGW252012GL4R7MNE
Part No
CIGW252012GL4R7MNE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
FIXED IND 4.7UH SMD
Stock
946
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±20%