F3SG-4RR0880-25
Part No
F3SG-4RR0880-25
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Stock
3
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
25mm
Ingress Protection :
IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Waterproof
Number of Beams :
44
Operating Range :
0.3m ~ 17.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protection :
Hand
Protective Height :
880mm
Voltage - Supply :
24VDC