F3SG-4RE0240P14
Part No
F3SG-4RE0240P14
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Stock
1
Beam Pitch :
10mm
Detection Capability :
14mm
Features :
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Number of Beams :
23
Operating Range :
0.3m ~ 10.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protection :
Finger
Protective Height :
240mm
Voltage - Supply :
24VDC