F3SG-4RA1550-30
Part No
F3SG-4RA1550-30
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Stock
1
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
30mm
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Number of Beams :
76
Operating Range :
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protection :
Hand/Arm
Protective Height :
1550mm
Voltage - Supply :
24VDC