F3SG-4SRA0480-25
Part No
F3SG-4SRA0480-25
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
25mm
Ingress Protection :
IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Number of Beams :
24
Operating Range :
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature :
-30°C ~ 55°C
Protection :
Hand
Protective Height :
480mm
Voltage - Supply :
24VDC