F3SG-4SRA0600-85
Part No
F3SG-4SRA0600-85
Description
LIGHT CURTAIN BODY 85MM
Beam Pitch :
80mm
Detection Capability :
85mm
Ingress Protection :
IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Number of Beams :
8
Operating Range :
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature :
-30°C ~ 55°C
Protection :
Body
Protective Height :
600mm
Voltage - Supply :
24VDC