F3SG-4SRA0600-14-F
Part No
F3SG-4SRA0600-14-F
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Beam Pitch :
10mm
Detection Capability :
14mm
Ingress Protection :
IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Number of Beams :
59
Operating Range :
0.3m ~ 10.0m
Operating Temperature :
-30°C ~ 55°C
Protection :
Finger
Protective Height :
600mm
Voltage - Supply :
24VDC