F3SG-4SRB0920-14-F
Part No
F3SG-4SRB0920-14-F
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Beam Pitch :
10mm
Detection Capability :
14mm
Number of Beams :
91
Operating Range :
0.3m ~ 10.0m
Operating Temperature :
-30°C ~ 55°C
Protection :
Finger
Protective Height :
920mm
Voltage - Supply :
24VDC