F3SG-4SRA1920-25
Part No
F3SG-4SRA1920-25
Manufacturer
Omron Automation
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
20mm
Detection Capability :
25mm
Features :
Blanking, Muting Function
Ingress Protection :
IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Number of Beams :
96
Operating Range :
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature :
-30°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Hand
Protective Height :
1920mm
Voltage - Supply :
24VDC