LC4H-R6-AC24V
Part No
LC4H-R6-AC24V
Description
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT
Stock
1
Count Rate :
30Hz, 5kHz
Number of Characters Per Row :
6, 6
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)
Time Format :
Type :
Batch, Tachometer, Totalizer
Voltage - Supply :
24VAC
Datasheets
LC4H-R6-AC24V
  • Red Lion
    TACHOMETER LCD 5 CHAR 3.6V PANEL