LC4H-R6-AC240VS
Part No
LC4H-R6-AC240VS
Description
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL
Count Rate :
30Hz, 5kHz
Number of Characters Per Row :
6, 6
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Termination Style :
Screw Terminal
Time Format :
Type :
Preset
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC
Datasheets
LC4H-R6-AC240VS
  • Red Lion
    TACHOMETER LCD 5 CHAR 3.6V PANEL