LT4H-AC240V
Part No
LT4H-AC240V
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 999.9HR 5A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
0.001 Sec ~ 999.9 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Up/Down Digit Keys
Timing Initiate Method :
Input Voltage, Trigger Signal
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC