LT4HLT8-DC24V
Part No
LT4HLT8-DC24V
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 999.9H 0.1A 30V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage :
0.1A @ 30VDC
Delay Time :
0.001 Sec ~ 999.9 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Active
Relay Type :
Solid State Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Up/Down Digit Keys
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
12 ~ 24VDC