XC8107AD15MR-G
Part No
XC8107AD15MR-G
Description
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 SOT25
Current - Output (Max) :
1.5A
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Rds On (Typ) :
104mOhm
Supplier Device Package :
SOT-25-5
Voltage - Load :
2.5V ~ 5.5V