PDUMH20-ISO
Part No
PDUMH20-ISO
Description
PDU SWITCHED
Stock
12
Approval Agency :
CSA, cUL, UL
Connector - AC Input :
NEMA 5-20P, NEMA L5-20P
Connector - AC Output :
NEMA 5-15R (2), 5-20R (12)
Current - Max :
20A
Energy :
3840J
Features :
Load Meter
Housing Material :
Metal
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Type :
PDU, Surge Protector
Voltage - Input :
120V
Datasheets
PDUMH20-ISO
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRIP 17" 15A 8OUT 6'C
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRP 13.25"10A 230VAC 6OUT
    POWER STRIP HOSPITAL GRADE 4O
    POWR STRP 19"15A 8OUT 15'CRD BLK
    POWER STRIP 19" 10A 230VAC 8OUT