PDUMV15-24
Part No
PDUMV15-24
Description
POWER STRIP
AC Outlets :
8
Approval Agency :
CSA, NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA 5-15P
Connector - AC Output :
NEMA 5-15R
Current - Max :
15A
Energy :
Features :
Load Meter
Housing Material :
Metal
Media Lines Protected :
Mounting Type :
Rack, Vertical
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
120V
Datasheets
PDUMV15-24
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRIP 17" 15A 8OUT 6'C
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRP 13.25"10A 230VAC 6OUT
    POWER STRIP HOSPITAL GRADE 4O
    POWR STRP 19"15A 8OUT 15'CRD BLK
    POWER STRIP 19" 10A 230VAC 8OUT