PDUMNV30LX
Part No
PDUMNV30LX
Description
PDU MONITORED 2.9KW 120V 24 5-15
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L5-30P
Connector - AC Output :
NEMA 5-20R
Current - Max :
30A
Energy :
Features :
Ethernet Control and Monitor Interface, Programmable Alerts, Load Meter
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Product Status :
Active
Voltage - Input :
100V, 120V, 127V
Datasheets
PDUMNV30LX
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRIP 17" 15A 8OUT 6'C
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRP 13.25"10A 230VAC 6OUT
    POWER STRIP HOSPITAL GRADE 4O
    POWR STRP 19"15A 8OUT 15'CRD BLK
    POWER STRIP 19" 10A 230VAC 8OUT