PDUMH30HV19NET
Part No
PDUMH30HV19NET
Description
PDU SWITCHED 208V-240V 30A C13
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L6-30P
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (8), C19 (6)
Current - Max :
30A
Energy :
Features :
Load Meter
Housing Material :
Steel
Type :
PDU (Power Distribution Unit)
Voltage - Input :
208V, 240V
Datasheets
PDUMH30HV19NET
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRIP 17" 15A 8OUT 6'C
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRP 13.25"10A 230VAC 6OUT
    POWER STRIP HOSPITAL GRADE 4O
    POWR STRP 19"15A 8OUT 15'CRD BLK
    POWER STRIP 19" 10A 230VAC 8OUT