PDUMNH30HVAT2
Part No
PDUMNH30HVAT2
Description
5.8KW 208/240V SINGLE-PHASE ATS/
AC Outlets :
19
Approval Agency :
Connector - AC Input :
NEMA L6-30P
Connector - AC Output :
Current - Max :
30A
Housing Material :
Metal
Media Lines Protected :
RJ45
Mounting Type :
Rack Mount
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
200V, 208V, 240V
Datasheets
PDUMNH30HVAT2
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRIP 17" 15A 8OUT 6'C
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRP 13.25"10A 230VAC 6OUT
    POWER STRIP HOSPITAL GRADE 4O
    POWR STRP 19"15A 8OUT 15'CRD BLK
    POWER STRIP 19" 10A 230VAC 8OUT