PDUMNV30HV
Part No
PDUMNV30HV
Description
PDU MONITORED 208V/240V 30A C13
Approval Agency :
NOM, UL
Connector - AC Input :
NEMA L6-30P
Connector - AC Output :
IEC 320-C13 (20), C19 (4)
Current - Max :
30A
Energy :
Features :
Load Meter
Housing Material :
Metal
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Input :
208V, 240V
Datasheets
PDUMNV30HV
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRIP 17" 15A 8OUT 6'C
  • Hammond Manufacturing
    POWER STRP 13.25"10A 230VAC 6OUT
    POWER STRIP HOSPITAL GRADE 4O
    POWR STRP 19"15A 8OUT 15'CRD BLK
    POWER STRIP 19" 10A 230VAC 8OUT