12LF-35PT-27
Part No
12LF-35PT-27
Stock
30
Accuracy :
±60µm
Duty Cycle :
50%
Feedback Type :
Potentiometer
Load Force (Dynamic) :
15.74lbf (70.0N)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Speed :
1.26 in/s (32.0 mm/s)
Voltage - Rated :
12VDC
Datasheets
12LF-35PT-27
Manufacturer related products
    BRACKET(27MM STRK, VERTICAL)
    BRACKET(27MM STRK, FLAT)