12LF-78PT-40
Part No
12LF-78PT-40
Stock
8
Accuracy :
±60µm
Duty Cycle :
50%
Feedback Type :
Potentiometer
Load Force (Dynamic) :
35.07lbf (156.0N)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Speed :
0.34 in/s (8.5 mm/s)
Voltage - Rated :
12VDC
Datasheets
12LF-78PT-40
Manufacturer related products
    BRACKET(27MM STRK, VERTICAL)
    BRACKET(27MM STRK, FLAT)