12LF-42PT-53
Part No
12LF-42PT-53
Stock
10
Accuracy :
±80µm
Duty Cycle :
50%
Gear Reduction Ratio :
20
Load Force (Dynamic) :
18.88lbf (84.0N)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Speed :
0.67 in/s (17.1 mm/s)
Voltage - Rated :
12VDC
Datasheets
12LF-42PT-53
Manufacturer related products
    BRACKET(27MM STRK, VERTICAL)
    BRACKET(27MM STRK, FLAT)