12LF-27PT-90
Part No
12LF-27PT-90
Accuracy :
±0.10mm
Duty Cycle :
50%
Load Force (Dynamic) :
12.14lbf (54.0N)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Speed :
1.26 in/s (32.0 mm/s)
Voltage - Rated :
12VDC
Datasheets
12LF-27PT-90
Manufacturer related products
    BRACKET(27MM STRK, VERTICAL)
    BRACKET(27MM STRK, FLAT)