MOT-IG42GM-1:84
Part No
MOT-IG42GM-1:84
Description
42MM PLANETARY GEAR MOTOR, 24VDC
Stock
100
Power - Rated :
40W
RPM :
59 RPM
Termination Style :
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
1576.91 / 11135.45
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
916.57 / 6472.39
Voltage - Rated :
24VDC