MOT-RA27GM 1:60
Part No
MOT-RA27GM 1:60
Description
27MM SPUR GEAR MOTOR, 12VDC
Stock
2
Power - Rated :
0.45W
RPM :
57 RPM
Termination Style :
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
27.77 / 196.13
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
12.49 / 88.26
Voltage - Rated :
12VDC