MOT-IG-30GM 1:189
Part No
MOT-IG-30GM 1:189
Manufacturer
ISL Products International
Description
30MM PLANETARY GEAR MOTOR - BRUS
Stock
2
Manufacturer :
ISL Products International
Product Category :
Motors - AC, DC
Encoder Type :
Features :
Function :
Gearmotor
Gear Reduction Ratio :
189
Motor Type :
Brushed
Operating Temperature :
Power - Rated :
3.93W
Product Status :
Active
RPM :
33 RPM
Termination Style :
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
416.62 / 2942.00
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
152.76 / 1078.73
Type :
DC Motor
Voltage - Rated :
12VDC