M9MZ60GK4Y
Part No
M9MZ60GK4Y
Description
MOTOR INDUCT 90MM 100V 60W
Motors - AC, DC
Diameter - Shaft :
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Power - Rated :
60W
RPM :
1650 RPM
Termination Style :
Connector
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
48.15 / 340
Voltage - Rated :
200, 220VAC