M9RZ90GB4DGA
Part No
M9RZ90GB4DGA
Description
MOTOR INDUCT 90MM 100V 90W
Motors - AC, DC
Diameter - Shaft :
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Power - Rated :
90W
RPM :
1625 RPM
Termination Style :
Wire Leads
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
75.1 / 530
Voltage - Rated :
110, 115VAC