MOT-RA37GM 1.6RPM
Part No
MOT-RA37GM 1.6RPM
Description
37MM SPUR GEAR MOTOR, 12VDC
Stock
2
Power - Rated :
0.9W
RPM :
1.6 RPM
Termination Style :
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) :
249.97 / 1765.20
Torque - Rated (oz-in / mNm) :
69.44 / 490.33
Voltage - Rated :
24VDC