PCW1J-C24-BAB502L
Part No
PCW1J-C24-BAB502L
Description
POT 5K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
Stock
214
Actuator Type :
Flatted
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance (Ohms) :
5k
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Tolerance :
±20%