PCW1J-C24-BEB253L
Part No
PCW1J-C24-BEB253L
Description
POT 25K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
Stock
270
Actuator Type :
Flatted
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
25k
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%