PCW1J-B28-BAB103L
Part No
PCW1J-B28-BAB103L
Description
POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
Stock
212
Actuator Type :
Slotted
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10k
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%