PCW1J-C24-BCB103L
Part No
PCW1J-C24-BCB103L
Description
POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
Actuator Type :
Flatted
Built in Switch :
Detent
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance (Ohms) :
10k
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Tolerance :
±20%