PCW1J-C28-CAB254
Part No
PCW1J-C28-CAB254
Description
POT 250K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
Actuator Type :
Flatted
Adjustment Type :
User Defined
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
250k
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Termination Style :
Solder Lug
Tolerance :
±20%