AME15-9SVZ
Part No
AME15-9SVZ
Description
AC/DC CONVERTER 9V 15W
Stock
3
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
1.6A
Efficiency :
78%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
15 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
9V