AME20-24SCJZ
Part No
AME20-24SCJZ
Description
AC/DC CONVERTER 24V 20W
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
850mA
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
9-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
20 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
24V