BP5718A12
Part No
BP5718A12
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
AC/DC CONVERTER 12V 12W
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
83%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 80°C (With Derating)
Package / Case :
11-SIP Module, 7 Leads
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
80 ~ 138 VAC
Voltage - Output 1 :
12V