BP5726-15
Part No
BP5726-15
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
AC/DC CONVERTER 15V 12W
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
800mA
Efficiency :
85%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 80°C (With Derating)
Package / Case :
7-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 276 VAC
Voltage - Output 1 :
15V