MSE14LCM3
Part No
MSE14LCM3
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
BUZZER PIEZO 23X23MM TH
Stock
133
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
50mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Repeating every 1 Sec
Frequency :
3.9kHz
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Chime
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 7V, 30cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
Voltage Range :
7 ~ 14V