RACM60-24SK/OF
Part No
RACM60-24SK/OF
Description
AC/DC CONVERTER 24V 60W
Stock
170
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output 1 :
2.5 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
90%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
60W
Standard Number :
60335-1; 60601-1; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V