RACM65-12S
Part No
RACM65-12S
Description
AC/DC CONVERTER 12V 65W
Stock
70
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output 1 :
5.42 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
92.5%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
65W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
12V