VES220PS24
Part No
VES220PS24
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 220W
Stock
40
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, TUV
Current - Output (Max) :
9.17A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 8 Position
Polarization :
Power (Watts) :
220 W
Product Status :
Last Time Buy
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V