SGA12U05-USB
Part No
SGA12U05-USB
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W
Stock
990
Approval Agency :
CB, cURus
Cord Length :
Current - Output (Max) :
2.4A
Input Connector :
NEMA 1-15P
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Connector :
USB A Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
12 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V