SGA12E24-P1J
Part No
SGA12E24-P1J
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Stock
104
Approval Agency :
CB, CE, GS
Current - Output (Max) :
500mA
Input Connector :
CEE 7/16
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V